Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Dominacja

Generał tak potężny jak ty z łatwością zdobędzie jedną z Łez Ashy. Tylko nieliczni odważą się kwestionować twoją kontrole nad twoimi ziemiami lub powstrzymać cię przed wydobyciem jednej z tych cennych przedmiotów.

Najpierw spróbuj wybudować budynek poszukiwawczy obok swojego miasta. Z niego będziesz wysyłać ekspedycje na poszukiwania monolitu. Kiedy zostanie znaleziony, wybuduj miasto na terenie, gdzie się znajduje. W nim musisz wybudować gildię magów poziomu 3, aby twoi magowie mogli odcyfrować instrukcje na monolicie. Kiedy to zrobią, dostaniesz dokładne położenie jednej z Łez. W tym momencie powinieneś wybudować nowe miasto w tych koordynatach tak szybko jak to możliwe, gdyż twoi najbliżsi oponenci szybko się o dowiedzą o tej lokalizacji. Kiedy miasto zostanie założone i wszystkie stwory z jego otoczenia pokonane, wszystko co pozostaje do wykonania to zlecić jednemu z twoich bohaterów kopanie w poszukiwaniu Łzy. Znaleziona pojawi się w jego ekwipunku.


Przewodnik StrategicznyDroga Dominacji jest chyba najbardziej niewygodnym sposobem zdobycia Łzy Ashy podczas Wojny Łez. W trakcie wypełniania misji dla naszego strażnika granic musimy poświęcić 2 sloty na miasta (chyba, że użyjemy Destrukcji ze sklepu). Jest to o tyle niewygodne, że budujemy od zera całe miasta w późnym etapie gry, gdzie nie mogą być one dobrze strzeżone ani przynosić jako takich profitów dla naszego królestwa. O wiele wygodniejsze jest podbijanie już rozbudowanych miast, choćby i nieaktywnych graczy, niż kilkutygodniowe doprowadzanie miasta do stanu przydatności (dobry przychód czy silna armia). Cała droga Dominacji składa się z trzech etapów.

Pierwszy etap jest zdecydowanie najprostszy. Musimy tylko wybudować kartografa i wysyłać ekipy zwiadowcze aż zdobędziemy lokalizację monolitu. Wydaje się proste, prawda? Niestety nie jest to aż tak przyjemne. Musimy poświęcić 100 000 200 200 na samo wybudowanie kartografa i dopiero po tygodniu zaczniemy wysyłać ekspedycję. Każda z nich kosztuje 20 000 i na jej powrót czekamy 24h, ale też każda wysłana ekspedycja zwiększa szanse na znalezienie lokalizacji monolitu.

Po zdobyciu współrzędnych monolitu, zakładamy w nich miasto. Musimy oczyścić teren z wszelkich stworzeń, które tam krążą, aby bezpiecznie odkryć samą budowlę. Niestety wciąż nie możemy odcyfrować napisów na monumencie, gdyż potrzebujemy do tego gildię magów poziomu 3 w mieście, które własnie założyliśmy. Po wybudowaniu jej i zdobyciu kolejnych współrzędnych, możemy wyruszyć po Łzę.

Przed wydobyciem Łzy potrzebujemy wybudować miasto na ostatnich zdobytych koordynatach i oczyścić otoczenie ze stworzeń. Dopiero wtedy poznamy faktyczne miejsce zakopania Łzy i możemy w końcu zlecić bohaterowi jej wydobycie. Jako, że później nie mamy żadnego pożytku już z kartografa (możemy tylko 1 Łzę zdobyć z tej drogi), wszystkie budynki tego typu w naszym królestwie znikają bez śladu.

© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Heroes Kingdoms". Redakcja, kontakt